Vlastimil Vondruška

Počet zobrazení na stránce:

Husitská epopej VI
 
Šestá čast monumetální sedmidílné ságy opět sleduje dramatické události slavné i pohnuté doby patnáctého století v Českém království.
Husitská epopej VII
 
Závěrečný díl románové série z husitských dob, zasazený do jagellonského období.
Intimní historie od antiky po baroko
 
Jak se žilo a pečovalo o tělo od starověku po novověk. Intimní zvyklosti lidí ve starověkém Řecku, Římě, Egyptě a v renesanční Itálii.
Jáchymovští démoni
 
Jednooký král Václav I.
 
Druhý díl Přemyslovské epopeje popisuje boj krále Přemysla I. Otakara o nástupnické právo pro syna Václava I., jehož život sledujeme od dětství přes korunovaci až do roku 1240.
Ještě že nejsem kat
 
Historicko-detektivní román z renesanční Prahy o vyšetřování loupeže a několika vražd.
Jičínské pole mrtvých
 
Jménem krále
 
Král básník Václav II.
 
Čtvrtým dílem, věnovaným králi Václavu II., se završuje historická tetralogie o významných osobnostech z rodu Přemyslovců.
Král rytíř Přemysl II. Otakar
 
Ve třetí části přemyslovské ságy je představen "král železný a zlatý" Přemysl II. Otakar od dětství až k vrcholu své panovnické moci.
Králův dluh
 
Další příběh z volného cyklu Hříšných lidí Království českého, kde v hlavní roli vyšetřovatele vystupuje královský prokurátor a správce hradu Bezděz Oldřich z Chlumu.
Krev na kapradí
 
Druhý soubor povídek známého autora přináší další příběhy královského prokurátora Oldřicha z Chlumu a deset středověkých soudniček.
Krev na lopuchu
 
Výbor povídek oblíbeného autora historických detektivek se odehrává v rozličných dobách i na různých místech Čech.
Kronika zániku Evropy
 
Rozsáhlá románová freska populárního spisovatele mapuje události na evropském kontinentu přibližně za posledních pětatřicet let a zároveň předkládá hypotézu, kam se bude vývoj v této části světa ubírat v příštím, časově totožném období.
Letopisy královské komory I
 

<<<12345>>>