Tom Burgis

Kleptokracie

Jak špinavé peníze ovládají svět.


Šokující, pečlivě zpracované dílo literatury faktu, v němž oceňovaný investigativní novinář Tom Burgis odhaluje, jak globální kleptokracie korumpuje svět kolem nás. Jsou všude — zloději a jejich lidé. Mistři v utajování. Nashromáždili více peněz než většina zemí. Co však kradou ve skuteč­nosti, je moc. Dosud jsme se o jejich exis­tenci dozvídali pouze z toho, co nechávali za sebou — tělo v ohořelém audi, dělníci rozstřílení v kazašské poušti, zmanipu­lované volby v Zimbabwe, britský bankéř, který byl umlčen a zesměšněn, když se snažil odhalit pravdu o londýnské City.
Tom Burgis proplétá čtyři příběhy odha­lující děsivou globální síť korupce. Potí­žista z Basingstoke, který narazí na ta­jemství jedné švýcarské banky, miliardář z bývalého Sovětského svazu budující si soukromé impérium, poctivý kanadský právník se záhadným klientem a brook­lynský podvodník pod ochranou CIA.
Burgis předkládá obraz světa, z něhož jsme dosud znali jen střípky. Sleduje stopy špi­navých peněz, které zaplavují celosvětovou ekonomiku, pomáhají diktátorům a zamo­řují demokracii. Ale cesty vedoucí z Kremlu do Pekingu, z Harare do Rijádu a z Paříže do Bílého domu ukazují něco mnohem hro­zivějšího — zloději se spojují. A lidské ztrá­ty budou ohromné.

 


 

 

kvalita: 1
 
velikost: 0,7 MB
 
Verze: 92459
kvalita: 1
 
velikost: 0,5 MB
 
Verze: 92460