Metody a nástroje, kterými komunistický režim ovlivňoval psychiku a soukromý život obyvatel tehdejšího Československa. Popis každodenního života tehdejší společnosti.
Psychologie komunismu je kniha, která se době minulé dostává doslova "pod kůži". Jedná se o ojedinělý pohled na čtyřicetileté období komunismu u nás. Poprvé se díváme komunismu tváři v tvář, nejen z hlediska historie, avšak zejména spatříme člověka, který uvnitř komunistické mašinerie žil svůj každodenní život.
Jak vůbec komunisté dokázali, že naprostá většina obyvatelstva se s diktaturou nějakým zůsobem sžila? Přes nepatrná, ale život ohrožující vydírání, skrze neviditelný nátlak, nutnost přizpůsobit se až po různé formy strachu, které se proměnily v nechtěnou, ale důmyslnou sebecenzuru.
Kniha analyzuje život tehdejší společnosti s vědeckou důsledností. Kam až dosáhla komunistická diktatura, uvažujeme-li o soukromí člověka? Až k rodinným oslavám, způsobu, jakým trávil svoji dovolenou a svůj volný čas. Její ideologie zásadně ovlivnila základní fungování rodiny. Ovlivnila všechna odvětví společnosti: medicínu, školství, služby, obchod, armádu atd.
(Zdroj: DatabazeKnih.cz)
# socialismus
 
kvalita: 1
velikost: 2,0 MB Verze: 56317 | |
kvalita: 1
velikost: 0,7 MB Verze: 56358 | |
kvalita: 1
velikost: 1,1 MB Verze: 56359 |