Počet zobrazení na stránce:

Pražská buzna - Jiří Markvart
 
Deníkový román zobrazuje s velkou otevřeností, ale i odstupem a humorem typické situace v soukromém životě homosexuálně orientovaného muže.
Domov na konci světa - Michael Cunningham
 
Psychologický román ze života tří homosexuálů se odehrává v USA ve druhé polovině 20. století.
Za soumraku - Michael Cunningham
 
Psychologický román odehrávající se v současném New Yorku. Autor proslaveného románu Hodiny a Vzorové dny přichází i tentokrát se sexuální tematikou, týkající se všech ne zcela jednoznačně zařaditelných sexuálních okouzlení.
Smrt v Benátkách - Thomas Mann
 
Slavná novela zachycující poslední dny života proslulého spisovatele je zároveň uměleckým odsouzením samoúčelného pojetí života a planého profesionalismu.
Dělám si to sám - Martin Váša
 
Nejen Bridgite Jonesová měla své nepřehlédnutelné osobní problémy. I sedmadvacetiletý Michal si píše s nadhledem deník o svém životě a především o tom, jak zoufale je sám.
V jedné osobě - John Irving
 
Působivý román o touze, tajemství a různorodosti sexuální identity. Bolestný, (tragi)komický a empatický příběh nenaplněných i naplněných lásek vypravěče Billyho, bisexuálního spisovatele v měnící se atmosféře 2. poloviny 20. století.
Skoncovat s Eddym B. - Eddy Bellegueule
 
Syrový, přímočarý autobiografický román, který se oprávněně stal diskutovanou knižní událostí. Bez servítek a falešných ohledů zde talentovaný autor líčí životní existenci lidí na okraji společenského žebříčku.
Z deníku lesbičky - Jana Němcová
 
Psychologický román vypráví příběh dospívající dívky, která si na gymnáziu začíná uvědomovat svou odlišnou sexuální orientaci.
O sexu s Hankou - Hanka Fifková
 
Výuková příručka nejen pro zdravotnické školy se zabývá různými sexuálními "pravdami" i odchylkami a jejich demýtizováním.
Dánská dívka - David Ebershoff
 
Román inspirovaný osudem dánského malíře Einara Wegenera, který jako první podstoupil operativní změnu pohlaví.
Baby Jane - Sofi Oksanen
 
Psychologický román o veliké lesbické lásce a veliké duševní nemoci.
Hermafrodit - Jeffrey Eugenides
 
Vícevrstevná rodinná sága Američana řeckého původu popisuje osud tří generací rodiny řeckých přistěhovalců, u nichž se dostavil po řadě let trest za porušení náboženských a společenských tabu v podobě vážné vývojové poruchy jednoho z jejích potomků.
Kámasútra pro gaye - Terry Sanderson
 
Techniky milování pro gaye podle původní indické učebnice lásky upravené pro současnou dobu.
Rozepnutá - Nicki Reed
 
Australský román o lesbické lásce vypráví o tom, co se stane, když se vdaná žena zamiluje do ženy.
Ze zápisků hraběnky Inéz - Pedro Gonsalvez
 
Pornografická novela popisující lesbickou sexuální zvrhlost bohaté španělské šlechtičny. Novela vyšla již v první polovině 20. století jako 1. svazek speciální soukromé edice "Lesba".

<<<12>>>